Dla firmy

Fotowoltaika dla

Twojej firmy

Prowadzisz biznes? Prąd ze słońca to stabilny zysk dla Twojej firmy.

GoldenGlobeEnergy to nie pośrednicy – nasza oferta to kompleksowa obsługa każdej inwestycji – od audytu lokalizacji
po odbiór techniczny i serwis pogwarancyjny.

 

Audyt docelowej lokalizacji połączony z doradztwem

Szczegółowa wycena paneli
oraz kosztów instalacji

Pomoc w finansowaniu
i pozyskaniu dotacji

Profesjonalny montaż instalacji przez doświadczony zespół

Przygotowanie instalacji do pracy oraz niezbędny odbiór techniczny

Gwarancja oraz niezbędny
serwis instalacji

Dla firmy

Prowadzisz własny biznes i szukasz sposobu na oszczędności? Fotowoltaika rozwiąże problemy ciągłych podwyżek prądu, zapewni lepszą przewagę konkurencyjną i da impuls do rozwoju Twojej firmy. 

Fotowoltaika dla domu i firmy Lubelskie

Dlaczego warto?

  • Oszczędność
  • Czyste powietrze
  • Niewyczerpane źródło energii
  • Dotacje
  • Niezależność
  • Szybki montaż
  • Energia w zapasie

Instalacja fotowoltaiczna zwraca się już w ciągu ok. 3 – 7 lat. Decydując się na to rozwiązanie nie musisz już przejmować się corocznymi podwyżkami cen prądu. Bądź niezależny!

Fotowoltaika jest ekologicznym rozwiązaniem, wchodzącym w skład OZE (Odnawialne Źródła Energii). Ogniwa produkując prąd nie wydzielają szkodliwych związków, ani dwutlenku węgla. Są zatem całkowicie bezpieczne dla otoczenia i środowiska. 

Tradycyjne źródła energii pochodzą z paliw kopalnych, których zasoby szybko maleją. W przyszłości przewiduje się ich zupełne wyczerpie. Energia produkowana ze Słońca w przeciwieństwie do paliw kopalnych nigdy się nie wyczerpie.

Istnieje wiele programów dotacyjnych takich jak „Mój Prąd”, „ulga termomodernizacyjna” czy „Czyste Powietrze”, dzięki którym możesz pozwolić sobie na założenie własnej instalacji fotowoltaicznej niewielkim nakładem finansowym!

Decydując się na własne panele fotowoltaiczne stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Wyprodukowana energia zostaje przeznaczona na bieżące potrzeby, a nadwyżki mogą być wykorzystane w nocy lub w okresie mniejszego uzysku. Dodatkowo koszty eksploatacji są bardzo niskie, a sama instalacja niemalże bezobsługowa.

Montaż instalacji fotowoltaicznej obejmuje zamocowanie paneli i konstrukcji na dachu / gruncie oraz instalację inwertera (falownika) w odpowiednim do tego miejscu. To bardzo szybkie i wygodne!
Swoją nadwyżkę prądu możesz oddać do sieci, która pełni funkcję magazynu energii. Co najważniejsze, nie potrzebne do tego są dodatkowe akumulatory, które podwyższają koszty instalacji fotowoltaicznej.

Nasze realizacje

Instalacja fotowoltaiczna na dachu

Fotowoltaika dla domu i firmy Lubelskie

Instalacja fotowoltaiczna montowana na dachu domu jest dostosowana do kąta nachylenia dachu oraz jego pokrycia.
Dbając o najwyższą jakość świadczonych przez nas usług wykonujemy darmowy audyt, aby ocenić możliwości techniczne montażu instalacji
u klienta. Instalacja zdecydowanie dobrze prezentuje się na budynkach mieszkalnych, więc nie muszą Państwo martwić się o estetykę domu.

O możliwości montażu paneli fotowoltaicznych na dachu decyduje jego usytuowanie względem kierunków świata, konstrukcja, która może wpłynąć na zacienienie oraz jego powierzchnia.

Fotowoltaika ma największą skuteczność, gdy panele mogą zostać zamontowane na południowym dachu pod kątem 30-45 stopni. Istotna jest również ilość wolnego miejsca – fotowoltaika nie powinna być narażona na zacienianie przez kominy, wywietrzniki, załamania dachu czy drzewa znajdujące się w pobliżu budynku.

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie

Fotowoltaika dla domu i firmy Lubelskie

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie charakteryzuje się bardziej rozbudowaną konstrukcją wbijaną, na której znajdują się panele fotowoltaiczne. Montaż takiej instalacji trwa 2-3 dni.

Panele fotowoltaiczne na gruncie są montowane zazwyczaj wtedy,
gdy na dachu nie ma miejsca lub posiada on zbyt wiele zacienionych obszarów. Gruntową instalację mogą przysłaniać obiekty znajdujące
się w pobliżu – słupy, budynki, drzewa, co może utrudnić wybór odpowiedniego miejsca. Istotna jest również ilość wolnej powierzchni na działce, ponieważ panele muszą znajdować się w odpowiedniej odległości między sobą, tak by nie zacieniały się wzajemnie.
Podczas wybierania tego rozwiązania warto sprawdzić pobliskie plany zabudowy, by mieć pewność, że obecnie wolny teren nie zostanie
w najbliższym czasie zabudowany przez wysokie obiekty,
wpływając na prawidłowe działanie naszej instalacji
oraz zmniejszenie jej skuteczności.

Oferta B2B od GoldenGlobeEnergy

Nasza kompleksowa obsługa zapewnia pełen komfort i bezpieczeństwo.
Dokładamy wszelkich starań, abyś mógł bez ograniczeń korzystać z własnej elektrowni słonecznej.
Dzięki najnowszej technologii i zaawansowanym rozwiązaniom osiągniesz jeszcze większe uzyski z własnej instalacji fotowoltaicznej. Zapewniamy stałą opiekę, pozostajemy stale do dyspozycji dla naszych klientów.

Najwyższy standard montażu

Nasze instalacje montowane są zgodnie z restrykcyjnymi europejskimi normami. Jakość wykonania instalacji gwarantują certyfikowane ekipy monterskie.

Spersonalizowany projekt konstrukcyjny

Wykonujemy badanie statyki dachu oraz indywidualnie dobieramy konstrukcję wsporczą. Dzięki temu możemy zoptymalizować działanie instalacji fotowoltaicznej i zapewnić jej maksymalną trwałość.

Jak wygląda współpraca?

1

Konsultacje

Na bezpłatnym spotkaniu nasz doradca oceni możliwości montażowe instalacji fotowoltaicznej. Dokona również analizy zapotrzebowania energetycznego gospodarstwa domowego lub firmy.

2

Finansowanie

Pomagamy w otrzymaniu finansowania instalacji fotowoltaicznej. Współpracujemy z wieloma instytucjami, dzięki czemu rata kredytu jest atrakcyjna i często nie przekracza kwoty miesięcznego rachunku za prąd.

3

Projekt

Każdy projekt instalacji fotowoltaicznej jest przygotowywany w oparciu o szczegółowe informacje, tak aby pasował do unikalnego profilu energetycznego i potrzeb Państwa domu lub firmy.

4

Montaż

Gwarantujemy profesjonalny montaż oraz audyt powykonawczy, który zapewnia bezpieczeństwo działania instalacji fotowoltaicznej.

5

Podłączenie

Dla Twojego komfortu zajmiemy się przyłączeniem Twojej instalacji do sieci dystrybucji. Nasi doświadczeni pracownicy złożą wszystkie niezbędne dokumenty w Twoim imieniu.

6

Opieka

Po zamontowaniu paneli fotowoltaicznych, jesteśmy dla Państwa dalej dostępni. W przypadku pytań lub jakichkolwiek wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.

TO ROZWIĄZANIE JEST DLA CIEBIE JEŻELI TWOJA FIRMA:

Zużywa większość prądu w godzinach między 6:00 a 18:00.

Średnia łączna moc chwilowa wszystkich urządzeń w niej pracujących wynosi od 30 do 50 KW.

Osiąga podobny poziom wykorzystania energii elektrycznej każdego dnia.

Jak działa fotowoltaika?

1. Panele fotowoltaiczne

Zamieniają energię słoneczną w prąd elektryczny

2. Inwerter

Zamienia prąd stały w prąd zmienny, który płynie w sieci

3. Licznik dwukierunkowy

Mierzy energię wyprodukowaną przez instalację

Najczęściej zadawane pytania klientów

Cena zależy od mocy instalacji, która z kolei wiąże się z ilością paneli. Im więcej paneli, tym większa moc systemu, co przekłada się na ilość produkowanego prądu.

Można zatem przyjąć, że średni koszt instalacji fotowoltaicznej wynosi, w zależności od zapotrzebowania energetycznego, od 20 do nawet 40 tys. zł.

Zysk z instalacji fotowoltaicznej nie jest typowym zarabianiem na instalacji, które rozumiane jest na zasadzie kupna i sprzedaży. Systemy fotowoltaiczne wytwarzają ekologiczny prąd, którym zasilane jest gospodarstwo domowe inwestora. Takie rozwiązanie umożliwia całkowite uniezależnienie się od cen energii pochodzącej z sieci energetycznej. Jeżeli moc instalacji jest wystarczająca do pokrycia całego zapotrzebowania energetycznego budynku, wówczas jedyne opłaty jakie ponosi inwestor to tzw. opłaty stałe, które wynoszą około 150 zł rocznie.

Do tej pory instalacja umieszczona na dachu budynku zostawała objęta 8% podatkiem VAT, a poza nim, czyli na gruncie lub dachu budynku gospodarczego – 23% VAT. Sejm planuje wprowadzenie poprawek, według których niezależnie od lokalizacji paneli fotowoltaicznych, ich stawka VAT będzie wynosiła 8%. Nowe przepisy mają wejść w życie na przełomie października i listopada.

Planowana przez Sejm poprawka dotyczy domów jednorodzinnych o powierzchni do 300 m2.

Od 1 stycznia 2019 roku osoby fizyczne od postaw podatku dochodowego mogą odliczyć koszty poniesione na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych wraz z osprzętem. Kwota odliczenia nie może przekraczać 53 tysięcy złotych. W przypadku, gdy kwota ta nie znajduje pokrycia w rocznym dochodzie inwestora, będzie ona podlegała odliczeniu w kolejnych latach, jednak nie dłużej niż przez 6 kolejnych lat, zaczynając od końca roku podatkowego, w którym zostały poniesione pierwsze wydatki związanie z systemem.

Ilość paneli fotowoltaicznych jest ściśle związana z mocą instalacji. Im większe zapotrzebowanie energetyczne budynku, tym więcej paneli należy zamontować. Dla przykładu – jeżeli inwestorowi zależy na instalacji o mocy 5 kWp, przełoży się to na zakup około 16 sztuk paneli fotowoltaicznych.

Jeżeli czteroosobowa rodzina zużywa rocznie 3000-3500 kWh, wówczas wystarczy zamontować instalację o mocy 4 kWp, co daje około 13 paneli lub jeśli rodzina zużywa 2500-3000kWh – 3kW – około 10 paneli.

Przed podjęciem decyzji o mocy instalacji należy określić zapotrzebowanie energetyczne budynku, tak by mieć pewność, że system spełni oczekiwania inwestora, a roczna produkcja prądu osiągnie pożądany poziom.

Potrzebujesz dodatkowej wiedzy?

Skorzystaj z ENCYKLOPEDII FOTOWOLTAIKI

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Z chęcią odpowiemy na Państwa wszelkie pytania.

Zadzwoń lub napisz:

tel. (+48) 884-023-690 | tel. (+48) 533-344-971 biuro@goldenglobeenergy.pl wyceny@goldenglobeenergy.pl dws@goldenglobeenergy.pl (propozycje współpracy)

Znajdujemy się:

ul. Karola Olszewskiego 5, 20-481 Lublin